Ana Sayfa » Blog » Klima Nasıl Takılır

Klima nasıl takılır

Klima Nasıl Takılır

Klima Nasıl Takılır Klima montajı nasıl yapılır klima montajı yapılmadan önce dikkat edilecek en önemli husus klimanın takılacak olan odaya uygun olup olmadığını hesaplamaktır. Bunu anlamak için klima takılacak odanın kaç m2 olduğunu hesaplamamız gerekecek basit bir yöntemle önce odanın en ve boy ölçülüp çıkan sonuçlar bir biri ile çarpılır örnek olarak en 5mt boy 8 mt  5*8 =40m2 demek oluyorki odamız 40m2 dir.

Buna göre uygun klima 24.000 Btü olması gerekmektedir. Sıra geldi klimayı takacağımız yerin en uygun yer olduğunu saptamaktır. Not : Arkadaşlar bazen müşteri bizlere etki edebilir…! Buna izin vermememiz gerekir. Uygun bir dille müşterinin istediği yerin uygun olmadığını anlatmamız gerekir. Müşteriye kalsa oraya tak, Buraya tak, olur olmaz her yere klimayı taktırabilir. Sık karşılaştığımız olaylar bunlar müşteri teknik olmadığı için klimanın uygun olduğu yeri bilemez. Müşteri için ayak altından uzak bir yer olsun yeter.

Başımıza gelmedi değil adam klimayı bu duvara tak demiş…! Teknisyen arkadaşta peki efendim diyerek duvarı delmiş deldiği duvar yan dairenin yatak odasına çıkmış 🙂 yan komşusu gece yatmak için yatağa uzandığında karşı duvarda kocaman bir delik görmüş o ne..!  🙂 Her zaman iç ile dış ünitenin birbirine en yakın olabileceği dış ünite aksamının en az Güneş göreceği yere takmamız gerekir. Bunu görsel olarak bir videoyla izletmek istiyorum Ben videoyu çok beğendim sizinde beğenmeniz dileği ile iyi seyirler. Zibro yeni nesil klima montajı

Klima Nasıl Takılır

Klima nasıl takılır
Klima nasıl takılır

Örnek-1 Klima Dış ünite bağlantısı yapılırken..

Okuyucu puanı
[ Oy sayısı: 3 Ortalama puan: 4.7 ]