Ana Sayfa » Blog

Şişli Klima Servisi

Şişli Klima Servisi Kaliteli hizmet garantisi ile, klima montaj, klima bakım ve klima tamir servisi işini yaparken, her marka ve modele, sorun ne olursa olsun en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Çağrı merkezimizi arayarak uzman kadromuzdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Şişli Klima Servisi vermiş olduğu hizmetler…: şişli Klima bakım Servisi şişli Klima tamir Servisi şişli Klima montaj Servisi şişli Klima de montaj Servisi şişli Klima teknik Servisi 7-24 acil servis hizmeti vermektedir.

Hizmet verdiğimiz modeller ise şunlardır…: inverter klima modelleri, Siplit tipi klimalar, Salon tipi klimalar, Paket tipi klimalar, Tavan tipi klimalara hizmet vermekteyiz. Şişli klima tamir servisi Arızasını yaptığı tüm klimalara yedek parça garantisi vermektedir. Bu garanti 2 yıldır. 2 yıl içerisinde takılan parçada tekrar arıza oluşması durumunda aynı parçayı ücretsiz değiştiriyoruz. Şişli klima ustası Sertifikalı deneyimli kadrodan oluşmaktadır.

Klima alırken nelere dikkat edilir…: Dikkat etmeniz gereken 2 husus bulunmaktadır. Yalnız yaz için’mi bu klimayı kullanacaksınız yoksa yaz kış mı bu iki hususu göz önünde bulundurursanız eğer kışın ısınmanız için almanız gereken klima -5 derecenin altında defrost özelliği bulunan ısıtabilen modelini almanız gerekiyor’ki buda her model klimada bu özelliği bulamazsınız klimayı almadan önce satıcıya bunu belirtmeniz gerekir.

Benim size nacizane tavsiyem 1.Mitsubishi 2.Daikin 3.bosch 4.Fujitsu 5.Sharp Marka Almanızı tavsiye edebilirim. Zaten günümüzde Eski klimaların yerini inverter klimalar almıştır. Bu klimaların hepside kışın ısınmanız için gereken donanıma zaten sahip. Ama eski model alacaksanız dediğimi yapnanızı öneririm. Ayrıca firmamız Beşiktaş bölgesine’de servis hizmeti vermektedir. Konu ile ilgili bilgiye Beşiktaş klima servisi linkini inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Şişli Bölgesi klima servisi

 1. şişli klima tamiri
 2. şişli klima bakımı
 3. şişli klima montajı
 4. şişli klima gaz servisi
 5. şişli klima alım satımı
 6. şişli klima ankastre işleri

#Şişli Klima Servisi

Şişli
Şişli Klima Servisi Arçelik marka klimanın gazını verirken
Şişli klima servisi
Şişli Klima Servisi Samsung marka klimaya bakım yaparken

 

 

 

 

 

 

 

 

Şişli servis Bölgeleri

 1. 19 Mayıs klima servisi
 2. Ayazağa klima servisi
 3. Bozkurt klima servisi
 4. Duatepe klima servisi
 5. Ergenekon klima servisi
 6. Esentepe klima servisi
 7. Eskişehir klima servisi
 8. Feriköy klima servisi
 9. Fulya klima servisi
 10. Gülbahar klima servisi
 11. Halaskargazi klima servisi
 12. Halideedipadıvar klima servisi
 13. Halilrıfatpaşa klima servisi
 14. Harbiye klima servisi
 15. Huzur klima servisi
 16. İnönü klima servisi
 17. İzzetpaşaçiftliği klima servisi
 18. Kaptanpaşa klima servisi
 19. Kurtuluş klima servisi
 20. Kuştepe klima servisi
 21. Mahmutşevketpaşa klima servisi
 22. Maslak klima servisi
 23. Mecidiyeköy klima servisi
 24. Meşrutiyet klima servisi
 25. Nişantaşı klima servisi
 26. Okmeydanı klima servisi
 27. Osmanbey klima servisi
 28. Pangaltı klima servisi
 29. Paşa klima servisi
 30. Teşvikiye klima servisi
 31. Topağacı klima servisi
 32. Paşa klima servisi

Şişli Klima Servisi

Şişli Klima Servisi
Şişli Klima Servisi Kaçağı olan bakır boruyu yenilerken

Servis Hizmeti verdiğimiz klima markaları

 1. Şişli Arçelik klima servisi 
 2. Şişli Vestel klima servisi 
 3. Şişli Demirdöküm klima servisi 
 4. Şişli Baymak klima servisi 
 5. Şişli General klima servisi 
 6. Şişli LG klima servisi 
 7. Şişli Alarko klima servisi 
 8. Şişli Fujitsu klima servisi 
 9. Şişli Mitsubishi klima servisi 
 10. Şişli Bosch klima servisi 
 11. Şişli Sharp klima servisi 
 12. Şişli Sigma klima servisi 
 13. Şişli Panasonic klima servisi 
 14. Şişli Airfel klima servisi 
 15. Şişli Beko klima servisi 
 16. Şişli Carrier klima servisi 
 17. Şişli Midea klima servisi

Şişli Klima Servis Haritası

Şişli Klima Servis Haritası
Şişli Klima Servis Haritası

Beşiktaş Klima Servisi

Beşiktaş Klima Servisi Her marka klimaların tamirini, bakımını montajını en hızlı ve kaliteli bir şekilde sizlere sunmaktadır. Beşiktaş klima servisi olarak her model klimanın servis işini yapmaktayız. Bu klima modellerinden örnek verecek olursak # Siplit tipi klima modelleri, Kaset tipi klima modelleri, Salon tipi klima modelleri vede Duvar tipi klima modellerine teknik servis hizmeti vermekteyiz. Beşiktaş klima ustası deneyimli kadrodan oluşmaktadır. Parça değişimlerinde Firmamız 2 yıl servis garantisi vermektedir.

Beşiktaş klima Bakım servisi

Faydalı bilgiler…: Klimanızın bakımını Her yıl 2 (iki) defa en az 1 (Bir) defa bakımını vede Gaz kontrolünü yaptırınız iç ünitenin filtrelerini her ay soğuk suyla yıkayarak durulayın Mümkün mertebe Dış üniteyi ( Motoru) Kompresörü Güneş ışınına en az bir şekilde maruz kalacağı cepheye montajını yaptırınız. Klima çalışırken tüm odaların kapılarını açmayınız bu durum klimaya zarar verebilir. Klimanızın soğutma derece ayarını 18 derecede değilde 22 veya 23 derece arası ayarlayınız. Kafanızda her hangi bir soru işareti olursa çağrı merkezi ile iletişim kurup sorular sorunuz..! Elimizden gelen yardımı fazlası ile yapmaktayız.

Beşiktaş klima Montaj servisi

Bilindiği üzere klima montajı bilir kişi tarafından yapılmalıdır. Aksi halde 1.500 tl den 12.000 tl ye kadar değeri olan klimanızı çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yazımızı istanbul geneli doğru bilinen yanlışları bilgi amaçlı anlatmak istiyorum. Bunları maddeler halinde sıralayarak anlatırsak daha iyi anlatmış oluruz.

 1. Bakır Boru Neden değişmeli…? Aktarma yapılacak klimanın bakır borusunun kesin değişmesi gerekir. Nedenmi..? Çünkü adı üstünde bakır boru esnek bir yapıya vede işlenebilir bir özelliğe sahiptir. Bakır boruyu yalnız yeni iken işleyebilirsiniz. Eski bir boruyu tekrar işleyemez’siniz şekil veremezsiniz kırılır veya eğilir.

Nedenmi..! eski boru içinden geçen gaz yumuşak olan bakır boruyu zaman geçtikçe sertleştirir. Buda takıldığı yerden söküldükten sonra yeni takılacak yere takılması son derece klima için tehlikelidir. Neden tehlikeli olduğunu hemen söyleyelim…: kırık borudan gaz sirkülasyonu yapılamaz gaz geçişleri klima bakır borular sayesinde dolaşır.

Peki boru kırılınca veya eğilince ne olur işte dediğim gibi gaz içinden geçerken dolaşırken rahat bir şekilde emme vede basma yapılamaz buda motorun yani Soğutucu kompresörün çabucak yorulmasına vede kısa sürede hararet yapmasına yol açar buda kompresör ömrünün kısalacağı anlamını taşımaktadır. Yani 10 yıl rahat bir şekilde kullanacağınız klimanın ömrü 3 en fazla 4 yıl olur. Dolayısı ile neden klimayı riske atalım değilmi.

2. Klimanın Diş ünitesi hangi cepheye takılmalı…?

Klima dış ünitesi elimizden geldiği kadarı ile batı cephesine takılmalıdır. Eğer öyle bir imkanımız yok ise Klimanın Güneş ışınına en az maruz kalacak şekilde takılması uygun olur. Çünkü Doğu cephesine bakan vede en direk güneş ışınına maruz kalan klima yaz ortasında temmuz yada ağustos sıcağında performansı düşecektir. Dolayısı ile en az güneş ışını alan bir yere takmak klima sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu gibi konulara dikkat etmek gerekir. Klimanın performansı buna bağlıdır. Firmamız Şişli bölgesine’de servis hizmeti vermektedir. Konu ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Şişli klima servisi

Beşiktaş Bölgesi Klima Servisi

 1. Ortaköy klima servisi
 2. Mecidiyeköy klima servisi
 3. Etiler klima servisi 
 4. Bebek klima servisi 
 5. Nispetiye klima servisi 
 6. Gayrettepe klima servisi
 7. Vişnezade klima servisi
 8. Akatlar klima servisi
 9. Akaretler klima servisi
 10. Levent klima servisi
 11. Ulus klima servisi

Beşiktaş servisi Klimaya gaz verirken

Beşiktaş Klima Servisi
Beşiktaş Klima Servisi

Beşiktaş Klima Servisi bölgelerimiz ve mahalleler

Abbasağa, Akatlar, Arnavutköy, Balmumcu, Bebek, Cıhannuma, Dikilitaş, Etiler, Gayrettepe, Konaklar, Kuruçesme, Kültür, Levazım, Levent, Mecidiye, Muradiye, Nisbetiye, Ortaköy, Sinanpaşa, Türkali, Ulus, Vişnezade, Yıldız Bölgelerine Klima servis Hizmeti vermekteyiz.

Servis hizmeti verdiğimiz klima markaları

 1. Beşiktaş Arçelik klima servisi 
 2. Beşiktaş Vestel klima servisi 
 3. Beşiktaş Demirdöküm klima servisi 
 4. Beşiktaş Baymak klima servisi 
 5. Beşiktaş General klima servisi 
 6. Beşiktaş LG klima servisi 
 7. Beşiktaş Alarko klima servisi 
 8. Beşiktaş Fujitsu klima servisi 
 9. Beşiktaş Mitsubishi klima servisi 
 10. Beşiktaş Bosch klima servisi 
 11. Beşiktaş Sharp klima servisi
 12. Beşiktaş Sigma klima servisi 
 13. Beşiktaş Panasonic klima servisi 
 14. Beşiktaş Airfel klima servisi 
 15. Beşiktaş Beko klima servisi 
 16. Beşiktaş Carrier klima servisi 
 17. Beşiktaş Midea klima servisi 

Beşiktaş klima servis haritası

Beşiktaş klima servis Haritası
Beşiktaş Klima Servis Haritası

Bakırköy Klima Servisi

Bakırköy Klima Servisi Klima tamiri, klima bakımı ve klima montajı konularında oluşan tüm arızaların kısa sürede sonuca varmasını garanti eder. Tam donanımlı servis aracından oluşan ekiplerimiz ile her türlü klima arızasını yerinde yapacak yedek malzemeye sahiptir. Bakırköy Acil klima servisi uzman ekipten oluşmaktadır. Günün her saati bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bakırköy Klima servis ağı Müşterilere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Klimanızın markası ne olursa olsun hangi model olursa olsun 2 (iki) Yıl servis garantisi vermektedir. Yaptığımız İşe iki yıl garanti vermemiz işimizdeki ciddiyetimizin bir belirtisi olup Müşterilerimize gereken önem vede hassasiyeti gösterdiğimizin kanıtıdır.

Bakırköy Klima Servisi

Bakırköy bölgesine bağlı bulunan Ataköy, Basınköy, Cevizlik, Florya, Kartaltepe, Osmaniye, Sakızağacı, Şenlikköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Zeytinlik, Zuhuratbaba bölgelerine servis hizmeti vermekteyiz. Klima çağrı merkezimizi arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz. Eğer işiniz acil ise o bölgeye en yakın servis aracını yönlendirerek Arızanızı kısa süre zarfında çözüme ulaştıracaktır. 

Bakırköy Bölgesi Klima Servisi

NEDEN BİZ : Bakırköy Klima Servisi…: Bu sorunun cevabı Hizmetimizde saklıdır..! Güler yüzlü teknik servisimiz gittiği her yerde kaliteli hizmetler vermektedir. Ayrıca Müşterilerimizi Klimayla ilgili Bilgiler vererek doğru kullanım vede periyodik olarak filtrelerin ne zaman yıkanıp temizlenmesi gerektiğini ayrıca Kumandayla ilgili doğru zan edilip yanlış bilinen hataları asgari seviyelere düşürülerek Tüketiciyi Bilgilendirmektir.

Amacımız Müşterilerimizi klimayla ilgili Her çeşit bilgiyi doğru bir şekilde empoze ederek akılda hiç bir soru işareti bırakmamaktır. Her zaman doğru kullanım vede zamanında bakım klimanızın ömrünü uzatacaktır. Örnek olarak sık karşılaştığımız bazı kullanım hatalarından bir kaçını söylemek gerekirse eğer….: Mesela Müşteri evin salonuna 9.000 btü klima taktırmış vede tüm odaların kapısını açmış. Bu kullanım şekli yanlıştır. Klimanızın motoruna zarar vereceği gibi elektrik faturası bir hayli kabarık gelecektir.

Doğru kullanım klimanızın çalıştığı odanın kapısı kesinlikle kapalı tutulması gerekmektedir. Sık karşılaştığımız bir Bir diğer yanlış kullanım ise klimanın motorunu ( Dış Ünitesini ) kapalı balkona takmaktır. Bu şekilde yapılan montajlarda klima havasız kalacağından ötürü kompresör şişmektedir bundan dolayıda klimadan tam performans alınamamaktadır. Eğer balkon kapalı ise balkon pencerelerinin asla kapalı olmaması gerekmektedir. Elinizden geldiği kadar Dış ünitenin havadar az güneş gören bir yere takılması uygun olacaktır. 

Bakırköy Klima Servisi Klimaya gaz verirken

Bakırköy Klima Servisi
Bakırköy Klima Servisi

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Bakırköy Klima Servisi Art cool frame Model klimaya bakım yaparken

Bakırköy Klima Servisi
Bakırköy Klima Servisi

Teknik servis hizmeti verdiğimiz Klima Markaları

 1. Bakırköy Arçelik klima servisi 
 2. Bakırköy Vestel klima servisi 
 3. Bakırköy Demirdöküm klima servisi 
 4. Bakırköy Baymak klima servisi 
 5. Bakırköy General klima servisi 
 6. Bakırköy LG klima servisi 
 7. Bakırköy Alarko klima servisi 
 8. Bakırköy Fujitsu klima servisi 
 9. Bakırköy Mitsubishi klima servisi 
 10. Bakırköy Bosch klima servisi 
 11. Bakırköy Sharp klima servisi 
 12. Bakırköy Sigma klima servisi 
 13. Bakırköy Panasonic klima servisi 
 14. Bakırköy Airfel klima servisi 
 15. Bakırköy Beko klima servisi 
 16. Bakırköy Carrier klima servisi 
 17. Bakırköy Midea klima servisi 

 

Bakırköy Klima Servisi Gaz Kontrol esnasında

Bakırköy Klima Servisi
Bakırköy Klima Servisi

Neden Bizi Seçmelisiniz..?

 1. Klimanız uzman ellerde
 2. Orjinal yedek malzeme
 3. 2 Yıl servis Garantisi
 4. Bakım sözleşmesi
 5. 7-24  Muhatap bulabileceğiniz Çağrı merkezi
 6. İşini zamanında teslim eder
 7. Verdiği sözün arkasında duran
 8. Güvenilir bir firma

Bakırköy Bölge Servisi

Acil klima servisi bulunduğunuz semte en yakın Mobil teknik servis ekibini yönlendirerek klima ile ilgili arızayı acil olarak tamir etmektedir. Böylece zamandan tasarruf ederek mağduriyetinizi büyük ölçüde gidermekteyiz. Servis ekibimiz tam donanımlı aracı ile her türlü klimanın arızasını yerinden sökmeden tamirini vede bakımını yapabilecek durumdadır. Ayrıca gaz kaçak cihazı ile klima borularındaki gaz kaçağını nokta atışı olarak yerini tespit edip gaz kaçağını gidermekteyiz. Aşağıdaki fotoğrafta başka bir klima tamircisinin çekmiş olduğu boru tesisatındaki kaçağı görmektesiniz.

Bakır boru gaz kaçırıyor

boruda gaz kaçağı var
boruda gaz kaçağı var

Bakırköy Klima Servis Haritası

Bakırköy Klima Servis Haritası
Bakırköy Klima Servis Haritası

Kadıköy klima servisi.jpg

Kadıköy klima servisi

Kadıköy klima servisi Şirketimiz Kadıköy Bölge servisidir. Klimada meydana gelebilecek her çeşit arızaya müdahale edebilecek Donanıma sahip Araçlarımız ile klimayı yerinden sökmeden olduğu yerde tamir vede bakımını yapmaktayız. Klimada değişen her yedek malzeme şirketimiz tarafından 2 Yıl servis garantilidir. Şirketimiz çalışanları sertifikalı olup her marka vede model klimanızı gönül rahatlığı ile tamir ettirebilirsiniz.

Kadıköy klima servisi

Vermiş olduğumuz hizmetler kısaca şunlardır…: Kadıköy klima tamiri, Kadıköy klima bakımı, Kadıköy klima montajı, Kadıköy klima gaz servisi hizmeti vermekteyiz. Cihazlarınızı gönül rahatlığı ile bize emanet edebilirsiniz. Zaten vermiş olduğumuz 2 yıl servis garantisi işe ne kadar önem verdiğimizi vede ne kadar hassas olduğumuzun bir göstergesidir. Kadıköy acil klima servisi ekibi ile iş sahipleri ofis sahipleri, Restoran sahipleri, Diş polikliniği kısacası işleri acil olan tüm müşterilerimiz Mazeret Bildirdikleri halde hazır olarak bekletilen ekiplerimiz adrese en kısa sürede giderek arızalı klimayı tamir etmektedir.

Kadıköy servis Bölgesi

 1. Hasanpaşa klima servisi
 2. Koşuyolu klima servisi
 3. Kozyatağı klima servisi
 4. Merdivenköy klima servisi
 5. Ondokuzmayıs klima servisi
 6. Osmanağa klima servisi
 7. Rasimpaşa klima servisi
 8. Sahrayıcedit klima servisi
 9. Suadiye klima servisi
 10. Acıbadem klima servisi
 11. Bostancı klima servisi
 12. Caddebostan klima servisi
 13. Caferağa klima servisi
 14. Dumlupınar klima servisi
 15. Eğitim klima servisi
 16. Erenköy klima servisi
 17. Fenerbahçe klima servisi
 18. Feneryolu klima servisi
 19. Fikirtepe klima servisi
 20. Göztepe klima servisi
 21. Zühtüpaşa klima servisi

Kadıköy klima servisi

Kadıköy klima servisi
Kadıköy klima servisi

Kadıköy servis hizmeti verdiğimiz Klima Markaları

 1. Kadıköy Arçelik klima servisi 
 2. Kadıköy Vestel klima servisi 
 3. Kadıköy Demirdöküm klima servisi 
 4. Kadıköy Baymak klima servisi 
 5. Kadıköy General klima servisi 
 6. Kadıköy LG klima servisi 
 7. Kadıköy Alarko klima servisi 
 8. Kadıköy Fujitsu klima servisi 
 9. Kadıköy Mitsubishi klima servisi 
 10. Kadıköy Bosch klima servisi 
 11. Kadıköy Sharp klima servisi 
 12. Kadıköy Sigma klima servisi 
 13. Kadıköy Panasonic klima servisi 
 14. Kadıköy Airfel klima servisi 
 15. Kadıköy Beko klima servisi 
 16. Kadıköy Carrier klima servisi  
 17. Kadıköy Midea klima servisi 
 18. Kadıköy Alarko klima servisi 

Kadıköy klima servis haritası

Kadıköy klima servis haritası
Kadıköy klima servis haritası

Beykoz klima servisi

Beykoz klima servisi Beykoz semtine bağlı bulunan tüm mahallelere klima servis hizmeti vermekteyiz. Vermiş olduğumuz hizmetler şunlardır…: Beykoz klima tamiri, Beykoz klima bakımı, Beykoz klima montajı, Beykoz klima de’montajı, Beykoz klima gaz servisi Hizmeti vermekteyiz. Yazın genelde klimalar sıcaktan dolayı hararet yapmaktadır…! Klimanızın hararet yapmaması için mutlaka klima iç-Dış yıkanması, Yağlanması, Gaz ölçümü ve filtre temizliğinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Klimadan kötü bir koku geliyor ise bunun sebebini Klimadan neden koku gelir yazımızda inceleyebilirsiniz

Beykoz klima servisi

Eğer tüm bu işlemler yapılmaz ise sık sık klimada arızalar meydana gelebilir. Ayrıca Elektrik faturası da yüksek meblağlarda olabilmektedir. Klima yazın soğutmuyor ise ilk kontrol etmeniz bakmanız gereken yer klima kumandası olacaktır..! Eğer evde küçük çocuk var ise sık sık kumanda ayarları ile oynamaktadır. Kumandanın mode tuşu ile oynayarak klima yaz konumunu (Ayarını) bozmaktadır. Dolayısı ile klima soğuk hava üfleme yapmıyor ise ilk bakmanız gereken klima kumandası olacaktır. Eğer kumanda doğru mod’ta ayarlı ve yinede soğutma yok ise o zaman klimada arıza var diyebiliriz. Beykoz bölge servisi çağrı merkezine bırakacağınız servis kaydı ile Beykoz Acil klima servis ekibimiz kısa süre zarfında arızanızı çözecektir.

beykoz klima servisi
beykoz klima servisi

Beykoz servisi Hizmet verdiğimiz

Klima Markaları

 1. Beykoz Arçelik klima servisi 
 2. Beykoz Vestel klima servisi 
 3. Beykoz Demirdöküm klima servisi 
 4. Beykoz Baymak klima servisi 
 5. Beykoz General klima servisi 
 6. Beykoz LG klima servisi 
 7. Beykoz Alarko klima servisi 
 8. Beykoz Fujitsu klima servisi 
 9. Beykoz Mitsubishi klima servisi 
 10. Beykoz Bosch klima servisi 
 11. Beykoz Sharp klima servisi 
 12. Beykoz Sigma klima servisi 
 13. Beykoz Panasonic klima servisi 
 14. Beykoz Airfel klima servisi 
 15. Beykoz Beko klima servisi 
 16. Beykoz Carrier klima servisi  
 17. Beykoz Midea klima servisi 
 18. Beykoz Alarko klima servisi 

Beykoz klima servis Haritası

Beykoz haritası
Beykoz klima servis Haritası

En az yakan klima

En az yakan klima enerji sarfiyatı açısından en fazla yakan klimadan en az yakan klimaya kadar sıralamasını yapıp en tasarruflu klima hangi klima şimdi onu bulacağız. Ve alacağınız klima hangi mekana uygun olduğunu bulmak daha kolay olacaktır. Sıralamayı maddeler halinde yapacağım ki size en uygun klima hangisi daha kolay bulmuş olacaksınız.

 1. Standart klimalar enerji tasarrufu alfabetik sıraya göre belirlenir örnek olarak
En az yakan klima
En az yakan klima

18.000/h btü Samsung marka klimanın 1.800 Watt gücünde 1KW bulmak için 1.800w/1000 bölmemiz gerekiyor buda 0.18 kw yapar meskenlerde Elektrik 1kw fiyatı kdv dahil 39 tl olduğunu düşünecek olursak 18Kw*39=702tl  yapar. Klimayı 7 saat çalıştırdığımızı düşünecek olursak 7*702= 4914tl yapar bir aylık tüketim ise 4914*30=147.420tl eder. Aylık faturamıza yansıyacak miktar budur. Klima almadan önce her zaman enerji etiketini kontrol etmemiz gerekmektedir.

 1. Inverter klimaların enerji tüketimi…! En az yakan klimalar olarak’ta bilinmektedir. Eğer inverter klima hakkında fazla bilgiye sahip değilseniz ayrıntılı bilgiyi inverter klima nedir başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Enerji etiketi

En az yakan klima
En az yakan klima

A++ enrji etiketine sahip inverter klimanın elektirik sarfiyatını hesaplayalım…!

Örnek olarak 24.000 btü/h klimanın 1.300 Watt gücünde olduğunu var sayalım kilowatını bulmak için 1.300 /1000=0.13 kw olduğu çıkar. 13kw*Elektrik birim fiyat 39tl ise 13*39=507tl eder 8 saat klimayı çalıştırdığımızı var sayarsak 507*8=4056tl yapar bir ayın sarfiyatını bulmak için ise 30*4056=121.680tl aylık elektrik sarfiyatı ortaya çıkar.

En az yakan klima
En az yakan klima
 1. Klima hesabı nasıl yapılır…? Elektrikten tasarruf edebilmenin bir diğer yöntemi ise doğru klimayı seçip evinize taktırmanız gerekir. Oturmuş olduğunuz odanın hesabını yaparken dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus vardır. Bunlar odanın endirekt güneş ışını alıp almadığı, Dış cephenin izole durumu mantolama yapılmış veya yapılmamış, Kapı pencere camların çift cam olup olmadığı kapı eşiği açık olup olmadığı Bütün bunlar klima almadan önce göz önünde bulundurulması gereken çok önemli unsurlardır.
En az yakan klima

Gelelim doğru klimayı hesaplayıp satın almaya önce evin m2 hesaplanır Örnek olarak boyu 8mt eni 4mt olan bir odanın m2 bulmamız için en ile boy çarpımı ile m2 bulunur yani 8*4= 32 m2 yapar Dış cephede izole yok ise 5 mt eklenir32+5=37m2 yapar kapı pencere hava alıyor ise 3 mt ekleriz buda toplamda 40 m2 yapar şimdide bulduğumuz sonucu ½ yapıyoruz buda 20 m2 yapar doğru klima 22.000 btü bizim için doğru bir seçim olacaktır.

En az yakan klima
En az yakan klima

En az yakan klima, en ekonomik klima, en tasarruflu klima, en çok tercih edilen klima, klima elektrik tüketimi nasıl hesaplanır, klima hesabı nasıl yapılır

inverter klima nedir

inverter klima nedir ne işe yarar..? inverter klima ne demek inverter klima hakkında bilgiler yer almaktadır…: ingilizce bir kelime olan inverter Türkçe karşılığı (Çevirici) demek yani alternatif akımı doğru akıma çeviren doğrultmaçtır. inverter klima Nasıl Çalışır…! inverter klima alternatif akımı (AC) doğru akıma (DC) çevirip şebeke’den her çalışma esnasında çekilen yüksek akımın önüne geçmesi için tasarlanmıştır. Örnek olarak inverter olmayan standart bir klima alternatif akım ile çalıştığı için şebekeye kalkış esnasında yük binmektedir. Buda elektrik trafolarında yazın ısınmaya sık sık trafolarda arıza vermesine sebebiyet vermektedir.

inverter klima nedir

Bunun sebebi ise kısaca anlatmak gerekirse şöyle…: Örnek olarak 24.000 btü klimada 50 mf kapasitörün olduğunu düşünürsek bu ne demek oluyor kapasitör’de 50 mf bir güç olduğunu görmekteyiz kompresör ilk kalkış esnasında bu kapasitör motora start kalkış gücü vermektedir. İşte bu kalkış esnasında kompresör şebekeden yüksek akım çekmektedir. Her kalkışta bu tekrarlanmaktadır. Motor gazı bastıkça amper normal seviyelere düşmektedir. Bu kısır döngü kompresörün ömrünü’de kısaltmaktadır. Buda her klima kullanıcısı için Elektrik tüketimi maksimum seviyelere çıkmaktadır.

İnverter klimanın özellikleri ve Avantajları

İnverter klimanın farkı diğer klimalardan ayıran özellikler

 1. İlk çalışma esnasında yüksek amper çekmez
 2. Ortam ısısını istenilen derecede tutar
 3. Ortam ısısına göre devir hızını ayarlar
 4. Elektrik sarfiyatı diğer klimalara göre %45 daha ekonomik
 5. Arıza verme oranı diğer klimalara göre %35 daha düşük
 6. Herhangi ısınma veya güç kaybı söz konusu değildir
 7. +45 derecede soğutma ve -10 derecede ısıtma özelliği
 8. Çalışırken sessiz olma özelliği (dB) düşüktür
 9. A++ enerji sınıfına tabidirler

İnverter klimanın farkı nedir…? inverter klimayı diğer klimalardan ayıran en büyük özelliği Az güç ile çok performans vermesidir. Yukarıda yazılı 4. şıkta yer alan Elektrik sarfiyatı diğer klimalara %45 daha tasarrufludur. Bide standart klimalara göre %35 daha az arıza verir.

inverter klima frekans grafiği

inverter klima nedir
inverter klima nedir

Klima alırken nelere dikkat etmek gerekir

İnverter nerelerde kullanılır..!

 1. Eğer iş odaklı düşünüyorsanız kesinlikle tercihinizi inverter klimadan yana yapmanız gerekir. Çünkü işletme sahipleri iş yerlerinin devamlı serin olmasını ister. Restoran, Butikler, Eczaneler, Cafeler, vb Zaten müşteri Yazın serin olmayan yerde olmak istemez. işte burada imdadımıza inverter klimalar yetişiyor.
 2. Eğer evinizde Sobanız yok ise kışın hem ısınmak yazında serinlemek için klima düşünüyorsanız  yine inverter klima tercih edebilirsiniz.
 3. Kışın Hava koşullarının çok sert geçtiği bölgelerde oturuyorsanız inverter klima tercih edebilirsiniz.

İnverter klimanın gerekmediği yerler

Klima almadan önce klimayı ne için kullanacağınız önemli. Yani yalnız soğutmada’mı..? yada Hem soğutma hemde ısıtmada’mı kullanacağınızı ayırmanız gerekir. Neden’mi eğer yalnız soğutmada kullanacaksanız ilgili modeli talep etmeniz gerekir. Yani çok pahalı inverter  klima almak yerine yalnız soğutma için kullanılacak standart bir klima yeterli olur. Mesela yazlığınız var Klimayı sadece soğutmada kullanacaksınız o zaman inverter yerine standart bir klima almanız Doğru bir seçim olacaktır. Bakırköy klima servisi esnasında yazlık bir villanın klima bakımını yaparken inceleyebilirsiniz.

Standart klima

inverter klima nedir
inverter klima nedir

inverter klima fiyatları

Hangi klimayı almalıyım 2017

Aşağıdaki fiyatlar 2017 Arçelik inverter klima fiyatlarıdır.

 1. Arçelik 09330 AA. inverter klima…: 2.079tl
 2. Arçelik 12330 AA. inverter klima…….: 2.325tl
 3. Arçelik 18330 AA. inverter klima……….: 3.093tl
 4. Arçelik 24330 AA. inverter klima………….: 3.639tl

Fiyatlarla ilgili Daha fazla Bilgiyi Arçelik servisi linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.